Nejčastější otázky při koupi nového přístroje na pedikúru
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás ve spolupráci se spol. hadewe GmbH odpovědi na Vaše nejčastější otázky týkající se profesionálních přístrojů na pedikúru a manikúru. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: info@odel.cz nebo volejte naši technickou podporu na tel: +420 773 100 813. Postupně budeme doplňovat další otázky a odpovědi.
Jaký je rozdíl mezi přístroji s odsáváním, které mají uhlíkové motory a novými s již bezuhlíkovými motory?
Uhlíkové motory patří do kategorie ,,zastaralá technologie", která je nyní nahrazována novou nehlučnou a bezúdržbovou koncepcí motorů, kdy se již nepoužívají žádné uhlíky a motory této konstrukce nevyžadují žádný servis a jsou prakticky nezničitelné.
Uhlíkové motory jsou hlučnější, těžší, prašné (při používání se uhlíky obrušují a tím vzniká také šedý prach). Musí se u nich přibližně každé dva roky nebo v závislosti na používání cca 600 hodin měnit opotřebované uhlíky. U přístrojů hadewe stojí tato výměna vč. chemického vyčistění podle modelu cca 1 500 Kč. Uhlíky se dají vyměnit 2-3x, a v závislosti na opotřebování komutátoru (rotující část motoru sání), následně se musí vyměnit celý motor sání - 6.000 Kč. Investice za cca 6 let nebo 1 600 provozních hodin je 8.000 Kč. Toto platí pro jakýkoliv přístroj, který používá uhlíky, protože motory jsou stejné konstrukce zpravidla od jednoho výrobce těchto motorů
Nová bezuhlíková technologie je díky konstrukci výrazně tišší, lehčí a výkonnější.
Uhlíkový motor - sériový komutátorový motor
- Výhody: nižší pořizovací cena, výkon, vysoké otáčky, jednoduchá plynulá regulace
- Nevýhody: hlučnost, hmotnost, rozměr, složitost rotoru, komutátor > malá životnost, opotřebení uhlíků, nutnost včasné výměny uhlíku, nutnost intenzívního chlazení, citlivost na přetížení
Bezuhlíkový motor/sací turbína
- Výhody: nízká hlučnost, velký výkon, nízká váha, jednoduchost konstrukce, téměř neomezená životnost až na ložiska, velký záběrový moment při rozběhu, vysoká odolnost proti přetížení
- Nevýhody: mírně vyšší pořizovací cena, která se však neustálr snižuje
Jaká je síla odsávání u přístrojů hadewe - Veloria/Auroria/Medeas
Velmi děkuji za tento dotaz. O odpověď jsem požádal majitele a ředitele spol. hadewe pana Chrise Menzela, která vyrábí přístroje pro podology/pedikéry již 55 let. ,,Kapacitu odsávání lze měřit mnoha způsoby, od průtoku vody v litrech na metr po proudění vzduchu v metrech za sekundu. Udávané hodnoty (bez ohledu na způsob měření) se poněkud těžko porovnávají. Jeden výrobce měří proudění od násadce, jiný na výstupu hnací jednotky nebo třeba na samotném motoru odsávání (což neříká vůbec nic, neboť vliv délky a průměru sacího vedení je pro kapacitu odsávání zcela zásadní). Jaká metoda se tedy používá k měření kapacity odsávání?
Nyní neexistuje žádný závazný státní předpis této metodiky. Uvádění tohoto parametru je tedy bohužel neobjektivní a zavádějící, a proto např. tvrzení o nejsilnějším nebo nejúčinnějším odsáváním nelze používat." Můžeme Vám garantovat, že síla sání u přístrojů hadewe je plně dostačující.
Máte v nabídce nějaké větší filtrační sáčky, které nepropouštějí prach do svého okolí?
Takové filtrační sáčky také máme v nabídce. Kromě papírových filtračních sáčků o objemu 150 ml/49 Kč nabízíme několik let i větší o objemu 250ml za velmi příjemnou cenu 80 Kč za kus! Jedná se o filtrační sáčky ze speciálního mikrovlákna určených do všech přístrojů hadewe na suchou pedikúru a manikúru.
Jsou klasifikovány jako třída M u BIA - Germany’s Health & Safety Institute for the work environment - retenční schopnost 99,9% tzv, schopnost zadržet 99,9% prachu.
Další výhodou těchto sáčků je, že výrazně zvyšují sací účinnost oproti papírovým sáčkům, proto doporučujeme používat výhradně tyto filtrační sáčky.
Navštívila jsem Vás na veletrhu v Praze v září 2015, kde jste měli premiéru přístrojů hadewe a teď jsem na internetu četla, že tyto přístroje se už dávno prodávají?
Ano, na veletrhu jsme jako první distributor přístrojů značky hadewe měli možnost s předstihem prezentovat již v roce 2015 jejich nové vylepšené přístroje Auroria Light a Veloria 40, které mají nejen nové bezuhlíkové motory, ale i další inovace, např. nový násadec, vylepšený upínací systém, nový je systém sání, design, snadnější systém čistění atd. Před námi ještě nikde jinde tyto nové přístroje hadewe nebyly představeny a zákazníci ani ostatní distributoři je nemohli vidět, vyzkoušet ani koupit! Výrobce nám je poskytl měsíc a půl před zahájením jejich prodeje, který začal až od 15.října. Doufám, že tato odpověď je dostatečná.
Mám na Vás dva dotazy týkající se záruky na přístroje.
a) Na přístroje poskytujete záruku 24 měsíců a píšete, že je prodloužená z 12 měsíců? Záruka je vždy 24 měsíců?
Při prodeji na IČO je záruka 12 měsíců a pro konečného spotřebitele 24 měsíců. Prodáváme kvalitní přístroje, a proto můžeme ve spolupráci se společností hadewe poskytnout prodlouženou záruku 24 měsíců na všechny přístroje s odsáváním!
b) Četla jsem na stránkách u jiného prodejce přístrojů poznámku, že Vaše záruka se nevztahuje na běžné opotřebení pohyblivých části, tedy vlastně na nic?
Naše 24 měsíční záruka se vztahuje na přístroje s odsáváním na oba motory vč. uhlíkového sacího motoru a celou elektroniku. Nevztahuje se pouze na opotřebované uhlíky a ložiska mikromotoru. Toto garantujeme a je také napsáno v záručním listě. Záruku 24 měsíců na přístroje hadewe nabízíme již 15 let a nikoliv až nyní jen na novou technologii. Rozhodně netvrdíme něco stránkách, a pak a něco jiného v záručním listě nebo v návodu použití!
Můžu koupit přístroj na splátky?
Ano, pro nové zákazníky prostřednictvím nového výhodnějšího prodeje na splátky ESSOX, kde si každý může předem spočítat a vybrat ze tří možností tu nejlepší variantu. Zde je pro vyzkoušení kalkulačka splátek - odkaz Doporučujeme se také zeptat na úvěr přímo v bance, kde máte veden účet. Zpravidla jsou podmínky také velmi zajímavé.
Pro stávající zákazníky máme náš vlastní program ODELcredit - odkaz
Jaké otáčky by měl mít přístroj na pedikúru. Našel jsem přístroje s otáčkami od 3 500 až 50 000 za minutu? Čím vyšší otáčky tím je také přístroj dražší?
Rychlost otáček vždy volíme podle typu používaných rotačních nástrojů/fréz. Zvolená správná rychlost je důležitá nejen z bezpečnostního hlediska, ale hlavně aby fréza nebo jiný rotační nástroj fungoval k tomu k čemu je určen např. na kuří oka, broušení kůže, zkracování nehtů apod. Pokud nedodržíte otáčky předepsané výrobcem, tak můžete poškodit frézu nebo dokonce i motor přístroje, respektive ložiska, proto vždy používejte rotační nástroje k účelu pro, které byly vyrobeny a dodržujte výrobcem doporučené max. otáčky!
Všeobecné pravidlo pro používání rotačních nástrojů: Velké rotační nástroje používat 6 000-10 000 ot./min., střední rotační nástroje používat 12 000-20 000 ot./min., malé rotační nástroje používat 30 000-40 000 ot./min. Doporučené otáčky vždy naleznete na obalu od výrobce nebo se informujte u prodejce.
Můžeme tedy z tohoto vyvodit, že vzhledem k typům rotačních nástrojů, které prodáváme od spol.Busch, tak optimálně by měl mít přístroj max.40 000 ot./min. Zdroj: (Katalog rotačních nástrojů Busch Instrument, BUSCH & CO.GmbH & Co. Kg)
Je důležitá váha násadce u přístroje na pedikúru? Někde jsem četl, že má být menší než 150g?
Na tuto otázku jsme za 15 let, po kterou pracujeme v oboru nenašli žádnou odbornou studii od výrobce těchto přístrojů, takže nemůžeme říct, že čím je násadec lehčí tím je lepší. Vždy se musí také přihlédnout k dalších faktorům, jako je průměr, velikost respektive délka násadce, ergonomický tvar, typ materiálu a jeho povrchová úprava.
Sami z vlastní zkušenosti víme, že se nám bude psát velmi špatně s kulatou tužkou o velkém průměru byť bude velmi lehká. Příjemnější držení bude u tužky s menším průměrem a s hranami. Navíc u nepohodlného držení se bude muset vynaložit větší síla na držení a v případě malých rukou to bude ještě horší.
Násadce hadewe např. nejsou kulaté, ale ergonomicky tvarované a úzké, proto se drží velmi pohodlně a pevně jako tužka. Toto velmi oceňují i sami zákazníci.
Jak poradit tedy s výběrem? Nejlépe si osobně a několikrát vyzkoušet držení, zda je pododlné, příjemné a sedí Vám v ruce. Udělejte to úplně stejně, jako to děláte při výběru kleští!
Je důležité osvětlení na násadci?
Po několikaleté zkušenosti s prodejem přístrojů hadewe helius Light/Zelos Light/Auroria Light/Medeas Light můžeme říci, že ano. Zákazníci si tuto velmi komfortní funkci hodně pochvalují. Jasné LED světlo umožňuje vynikající osvícení ošetřovaného místa např. zarostlý nehet, kuří oko, které nedokáže dokonale osvětlit ani použití kvalitní zvětšovací lampy.
Naše doporučení tedy zní ,,Nedělejte kompromisy, nešetřete na svém zraku a dopřejte si komfort při práci.”
Je lepší přístroj s pamětí nebo s manuálním nastavováním rychlostí a odsání?
Pokud máte rádi komfort a rychlost při práci, tak doporučíme přístroj s volitelmými pamětmi, zpravidla se třemi. Nemusíte tak při každé výměně frézy několikrát mačkat na tlačíko s otáčkami a měnit je nahoru a dolu nebo točit potenciometrem.
Velmi skvělou vychytávkou je ovládání rychlosti a odsávání přímo z násadce! Toto naleznete zatím jen u přístrojů hadewe Auroria Light/Chrome a Medeas Light/Chrome, kdy jedním tlačítkem můžete volit rovnou dvě nejpoužívanější nastavení, třetí pamět (M3) je pak uložena pod tlačítkem na displeji.
Je lepší mechanické uchytávání fréz pomocí posůvného tlačítka na násadci nebo jen, kdy se fréza zasune?
O fundovanou odpověď jsem požádal majitele a ředitele společnosti hadewe pana Chrise Menzela, která vyrábí přístroje pro podology/pedikéry a zubní laborantky již 55 let. S různými systémy mají tedy mnoho zkušeností, a i proto po 55letech stále zůstávají u vlastního patentovaného mechanického uchytávání a dávají tak přednost před používáním univerzálního systému.
Pan Menzel říká: ,,U upínacího systému hadewe drží rotační nástroje velmi pevně. Frézy samy nemohou vyklouznout nebo vypadnout, protože jsou zajištěny mechanicky a manuálně. Rotační nástroje drží kleštiny, které si každý sám velmi snadno vyčistí za několik sekund. Výměna nástrojů je velmi rychlá a jednoduchá. Nevýhoda systému je zvýšení váhy násadce.”
Jak se postupuje v případě, že je potřeba přístroj poslat na servis? Nebudu moci pracovat?
V rámci naší společnosti máme pro zákazníky připraveno několik náhradních přístrojů, které zapůjčíme bezplatně po dobu 24 měs. záruky, po záruce je pak jednorázové půjčovné 600 Kč. Podmínky servisu a zapůjčení přístroje odkaz
Kolik stojí Váš servis? Kolik mně bude stát např. za pět let?
U nás stojí hodina proškoleného technika 600 Kč, obvyklá investice do přístroje je cca 2000-2500 Kč za každý 1,5 roku.Doporučujeme vždy před nákupem zjistit si ceny za servis a podmínky pro zapůjčení přístroje. Poznámka: Při servisu se používají nástroje speciálně vyrobené pro servis přístrojů hadewe a vždy pouze originální díly od hadewe.
Proč prodáváte jen jednu značku přístrojů?
Odpověď je jednoduchá. Společnost hadewe GmbH je i po 55 letech své existence rodinnou firmou, ve které pracuje otec zakladatel a jeho dva synové Chris a Stephan Menzelovi. Pro nás je podstatné, že 80% dílů si stále vyrábějí ve vlastní továrně na špičkových technologiích. Dále jsou to neustále inovace každých 8 měsíců, servis a obrovská podpora v prodeji. Nejedná se o přebujelou velkou společnost, kde vše dlouho trvá. V pravidelných schůzkách s majiteli a vývojovým oddělením řešíme inovace, design apod., i proto se nám také povedlo dostat do přístrojů i české ovládání, které je již u 5 našich modelů! Jedná se o modely Auroria a Medeas. Tato nemalá investice se nám velmi vyplácí a vrací se ve spokojenosti našich zákazníků.
Je lepší kulaté odsávání nebo to které má hadewe.
Na toto Vám nejlépe odpoví opět přímo pan Chris Menzel, majitel a obchodní ředitel spol. hadewe GmbH - Ha De We Hainhölzer Dental Werkstatt GmbH
Pan Menzel říká: ,,U bodového odsávání - nečistoty vstupují do násadce snadněji, protože jsou nasávány přímo v místě, kde fréza působí na kůži nebo nehty. Veškerá síla sacího motoru je vždy soustředěna do jednoho bodu a tím je podle nás efektivnější. Toto nám prokázala řada našich interních testů v rámci výzkumu a vývoje podologických přístrojů, které vyrábíme již 55 let, nicméně od roku 2019 značka hadewe rozšířila nabídku také o 3 nové přístroje s celoobvodovým odsáváním s označením CHROME.
Kulaté odsávání - síla sacího motoru na kulatém násadci je rovnoměrně rozmělněna do všech stran, na druhou stranu je v těchto typech násadců jednoduší(slabší) upínací systém oproti systému hadewe s bodovým odsáváním, kde frézu po upevnění nevytáhnete a nemá tedy možnosti protáčet se nebo dokonce vypadávat.
Neumím cizí jazyk, nevím, co se to na přístroji píše? Mám z tohoto obavy. Jde to nějak vyřešit?
Ano, máme pro Vás řešení. Víme, že dnes velmi moderní přístroje používají textová hlášení nebo hlášení prostřednictvím ikon o stavu přístroje a jeho funkcích. Textová hlášení jsou však dostupná zpravidla v několika jazycích, a ne každý umí např. německy, anglicky a ví co znamená např. Uhrzeit, Abbrechten, Absaugstufe:5, Staubfilterw? Ze zkušeností z našich telefonátů, kde zákazníci někdy i zoufale volali a ptali se, co mají dělat, že jim to něco píše, jsme se rozhodli již před 5 roky toto vyřešit. Investovali jsme prostředky do přeprogramování softwaru resp. ovládání do českého jazyka, aby Vám byly naše přístroje blíže.
Doporučím Vám tedy tyto dvě řešení. Buď si vybrat přístroj se základním vybavením nebo si dopřát velmi komfortní a moderní přístroje, který bude s Vámi komunikovat česky. Nyní Vám můžeme nabídnout 5 modelů - Auroria, Auroria Chrome, Auroria Light, Medeas Light a Medeas Chrome!
Skutečně nevím, který přístroj si vybrat? Už nechci platit za servis jako posledně, kdy mně opravy vyšly velmi draho?
Můžeme doporučit jen toto. Zeptejte se kolegyň ve svém okolí a také se podívejte, jak celkově hodnotí prodejce přístrojů přímo sami zákazníci např. na firmy.cz nebo na heureka.cz.
Co mám dělat, když se něco děje s přístrojem.
Odpověď je velmi jednoduchá. Zavolejte na naše technické oddělení tel: +420 773 100 813. Zpravidla z 85 % to vyřešíme po telefonu.
Máte nějaký kurz, kde se naučím, jak mám s přístrojem pracovat?
Ano, pro tyto účely poskytujeme několika hodinové školení více najdete ze odkaz.
Je možné si někde přístroje vyzkoušet a podívat se na ně? Jsme z Karlových Var a k Vám je to daleko?
Ano, je možné si přístroje vyzkoušet a dostat odborný výklad v naší hlavní pobočce v Ostravě (200 metrů od hlavního vlakového nádraží) a po domluvě také v pobočce v Praze na Vinohradech (200 metrů od stanice metra Jiřího z Poděbrat), v Brně na Bělohorské. V případě zájmu, zavolejte na číslo níže. Dalé jsou přístroje k vidění na našich seminářích v Academiích Ostrava/Praha/Brno/Bratislava.
Pokud si nevíte rady a chcete pomoci s výběrem, tak neváhejte zavolat na tel: +420 773 100 813. Výběr není úplně jednoduchý a musí se vybírat podle potřeb každého pedikéra samozřejmě s přihlédnutím k výši financí.
ODEL LABORATORIES/PROFI-PEDIKURA je 9 násobný držitel ocenění TOP PRODEJCE HADEWE 2014-2024.
Odpovědi a doporučení vycházejí z našich zkušeností, které jsme získali 15 lety prodeje různých přístrojů např. značek Promed, hadewe, Bausch a jejich servisem.
Tímto dokumentem v žádném případě neříkáme a ani si nemyslíme, že jiná technická řešení a systémy jsou špatné.
© Copyright ODEL LABORATORIES, s.r.o, 2008 - 2024. Veškerý obsah na našich webových stránkách, jako je text, grafika, loga, ikony tlačítek, obrázky, zvukové klipy a videa, je majetkem spol.ODEL LABORATORIES, s.r.o. nebo dodavatelů obsahu a je chráněn mezinárodními zákony o autorských právech. Je povoleno stahování, elektronické kopírování včetně vytisknutí pouze a výhradně pro osobní použití. Jakékoliv jiné použití včetně reprodukce, modifikace, distribuce, přenosu, zobrazování obsahu je zakázáno. V případě zájmu o použití jakéhokoliv obsahu nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: info@odel.cz